Repository aracılığıyla değil de manuel olarak indirdiğiniz bir kütüphaneyi Android Studio'da oluşturduğunuz bir projeye eklemek için izlemeniz gereken adımlar;

İlk olarak zip dosyası olarak indirdiğimiz kütüphanemizi herhangi bir disk konumunda açıyoruz.

Daha sonra Android Studio'da projemiz açıkken File->New->Import Modules'i seçiyor ve bir önceki adımda açtığımız zip dosyasının klasörünü işaretliyoruz.Android Studio, seçtiğiniz kütüphanenin tipine göre size bir takım yönergelerde bulunabilir, varsayılan ayarlara dokunmadan devam ederseniz çoğunlukla kütüphane sorunsuz olarak eklenecektir.

İşlem tamamlandıktan sonra yine File menüsünden Project Structure'a seçiyoruz.
Modules üzerinden dependencies'i seçiyor ve alttaki + ikonuna basıyoruz.Açılan pencerede daha önce eklediğimiz kütüphaneyi seçiyoruz.Android Studio gerekli işlemleri tamamladıktan sonra gradle'i sync edecektir. Kütüphane'nin gradle ile hazırlanmamış olması durumunda Android Studio kendisi dahil edecektir. Bu aşamada şu tip bir hata alabilirsiniz.Bu sorunu gidermek için eklenen kütüphanenin kendi gradle dosyasında değişiklikler yapmamız gerekecek.
İlk olarak pluginimizin bir application değil kütüphane olduğunu belirtiyoruz. Ayrıca application ID'sini kaldırıyoruz.

//apply plugin: 'com.android.application'
apply plugin: 'com.android.library'
//applicationId "com.jfeinstein.jazzyviewpager"

Ayrıca androidmanifest dosyası kaynaklı bir hata daha alırsanız onu da düzeltmeniz gerekecektir. Ben kütüphanin uygulamanın ikonunu değiştirmeye çalışması kaynaklı bir hata aldığım için manifest doyasından ilgili satırı kaldırarak projeyi çalıştırabildim.


Yorumlar

Bu kod parçacığına henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için üye olunuz veya giriş yapınız